Taryfa weekendowa sposobem na tańszy prąd od każdego piątku aż do poniedziałku

Obecnie można zmienić zarówno dostawcę energii elektrycznej, jak i taryfę prądu. Do dyspozycji jest taryfa jednostrefowa lub dwustrefowa i w zależności od potrzeb danego użytkownika możliwe jest mniejsze lub większe obniżenie rachunków za prąd i to bez większego wysiłku. Jako, że wiele osób spędza większość dnia poza domem i największe zapotrzebowanie energii elektrycznej przypada na weekendy, coraz większą popularnością cieszy się taryfa G12w. Czym charakteryzuje się taryfa weekendowa i kiedy warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Taryfa weekendowa sposobem na tańszy prąd od każdego piątku aż do poniedziałku

Osoby decydujące się na taryfę G12w, czyli na taryfę weekendową, mogą liczyć na niższe stawki za zużycie energii elektrycznej w godzinach wieczornych nocnych oraz w weekendy. Jest to opcja przeznaczona dla gospodarstw domowych, w przypadku których moc umowna nie przekracza 40 kW. Taryfa weekendowa jest taryfą dwustrefową, podzieloną na dwie strefy – z niższą i wyższą stawką za kilowatogodzinę w ciągu doby. Mniejsze stawki za kWh obowiązują w nocy i w weekend oraz w święta. Godziny, w których obowiązują poszczególne strefy, ustalane są przez dostawców prądu, ale zwykle niższe stawki za kilowatogodzinę obowiązują w godzinach od 22.00 do 6.00 oraz od 13.00 do 15.00 w dni robocze oraz od 22.00 w piątek do 6.00 w poniedziałek.

Dla kogo jest taryfa G12w?

Taryfa weekendowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób potrafiącym zaplanować w tygodniu pracę swoich urządzeń elektrycznych tak, aby używać ich głównie wieczorem i w godzinach nocnych oraz w soboty i niedziele. W zależności od dostawcy prądu możliwe jest także eksploatowanie sprzętów AGD i RTV w niższej cenie w godzinach wczesnopopołudniowych. Jest to świetna opcja dla osób spędzających większość dni roboczych poza domem. Chociaż grupa taryfowa G dedykowana jest głównie gospodarstwom domowym, to korzystać z niej mogą również akademiki, domy dziecka, klasztory i plebanie oraz hospicja i przedstawicielstwa dyplomatyczne.