Montaż fotowoltaiki- jak przebiega?

Nie da się ukryć, że popularność fotowoltaiki w naszym kraju stale przybiera na sile. Wynika to bowiem z prostego faktu. Energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł- póki co- jest darmowa. Nic więc dziwnego, że obecnie już nie tylko firmy, ale także i gospodarstwa jednorodzinne zwracają się w stronę fotowoltaiki. Pozwala ona na całkowite uniezależnienie gospodarstwa czy przedsiębiorstwa od niestabilnych dostaw prądu z sieci energetycznej. Wobec tego jak przebiega montaż fotowoltaiki?

Prace początkowe, czyli wykonanie projektu instalacji

montaż fotowoltaiki

Zanim inwestor będzie mógł cieszyć się swoją własną elektrownią słoneczną, musi przygotować się na szereg spraw formalnych. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie prac początkowych związanych z montażem fotowoltaiki. W ich zakresie mieści się przede wszystkim wykonanie projektu. Trzeba bowiem przeprowadzić rozeznanie terenu. Być może nie da się zamontować naziemnej instalacji fotowoltaicznej? Być może o wiele lepiej sprawdzi się ona na dachu? Kiedy jednak zostanie już ustalone miejsce, wówczas inżynierowie przystępują do wykonania projektu instalacji fotowoltaicznej. Uwzględniają w niej sposób rozstawienia paneli, a także ich ilość. Wszystko to ma zapewnić jak najbardziej efektywne działanie całej instalacji. Dopiero po tym procesie, może odbyć się montaż fotowoltaiki.

Montaż fototowoltaiki- jak przebiega?

Przebieg montażu fotowoltaiki nie jest tak skomplikowany jak prace początkowe z nim związane. Obowiązkiem inwestora jest zakupienie niezbędnych ogniw, a także i systemu okablowania. Reszta spoczywa już na firmie zajmującej się montażem fotowoltaiki. Na samym początku poświęcają oni czas na przygotowanie stelaża. Następnie przystępują oni do zamieszczenia na nim paneli fotowoltaicznych. Gdy wszystko zakończyło się powodzeniem, specjaliści przystępują do rozłożenia i podpięcia całego okablowania. Na samym końcu przeprowadzają oni szereg testów, a gdy montaż fotowoltaiki zakończył się powodzeniem, oddają oni dokumentację na ręce inwestora.