Taryfa G12w – wady i zalety

Odpowiednio dobrana taryfa w mniejszym lub większym stopniu może znacząco przyczynić się do obniżenia rachunków na prąd. Aby wybrać optymalną taryfę warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników i poznać nie tylko zalety, ale również wady poszczególnych rozwiązań. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą zamienić taryfę G11 na G12w, ale nie wiedzą jeszcze do końca czy warto.

Taryfa g12w – kto powinien z niej skorzystać?

Taryfa weekendowa będzie opłacalna dla tych konsumentów, którzy 30-40% energii zużywają w strefie tańszej (poza szczytem). Normy takie z pewnością będą spełniać te osoby, które większość dnia spędzają w pracy, a w domu przebywają wyłącznie w godzinach nocnych i w weekendy. Taryfa G12w będzie dobrym wyborem również dla tych osób, które są w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia tak, aby w weekend wykonywać większość prac, w których pobiera się energię elektryczną. Jeżeli zmywanie, odkurzanie, prasowanie, koszenie trawnika, majsterkowanie i pranie możemy wykonywać w sobotę lub niedzielę, to taryfa g12w pozwoli nam zaoszczędzić sporo gotówki. Pamiętać należy również i o tym, że taryfa g12w kierowana jest nie tylko do gospodarstw domowych, ale również do plebani, akademików, domów dziecka czy hospicjów.

Jakie wady taryfy g12w

Jak łatwo się domyśleć taryfa g12w ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy pamiętać. Największym minusem są oczywiście wysokie koszty za pobór prądu w godzinach szczytu. Taryfa g12w nie będzie więc dobrym wyborem dla osób, które muszą systematycznie korzystać z urządzeń elektronicznych w godzinach szczytu. Taryfa g12w obowiązuje przez 12 miesięcy, dlatego też nie sprawdzi się także u tych osób, które w weekendy i w sezonie letnim często przebywają poza domem. Aby skorzystać z taryfy weekendowej niezbędna jest także wizyta montera, który zainstaluje specjalne urządzenie pomiarowe. Warto skorzystać z internetowych porównywarek cen prądu, dzięki którym będzie można błyskawicznie obliczyć, która taryfa będzie dla nas najbardziej opłacalna.