Prąd dla domu z odnawialnych źródeł energii

Chociaż w Polsce nadal dla wielu osób temat związany z pozyskiwaniem energii ze Słońca jest obcy, to jednak każdego roku przybywa inwestorów decydujących się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu mogą oni nie tylko dbać o środowisko naturalne, ale również produkować prąd za darmo i obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 80%. To tylko niektóre korzyści płynące z fotowoltaiki.

Zdrowie i ekologia

Pozyskiwanie energii elektrycznej z nieodnawialnych źródeł z pewnością jest nieekologiczne i wręcz szkodliwe dla środowiska naturalnego. W Polsce głównym źródłem energii są elektrownie węglowe, które przyczyniają się do emisji ogromnych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Wszystko to odbija się niekorzystnie na zdrowiu ludzi i zwierząt. Decydując się na fotowoltaikę, można zatem chronić naturalne środowisko. Podczas pozyskiwania energii ze słońca nie są emitowane żadne toksyczne substancje. Same panele zbudowane są z naturalnych materiałów typu miedź i krzem, które nie stanowią żadnego zagrożenia.

Prąd dla domu z odnawialnych źródeł energii

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością i dynamicznie się rozwija, co oczywiście wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Osoby decydujące się na montaż instalacji fotowoltaicznej nie tylko mogą liczyć na obniżenie rachunków za prąd i na wysoką stopę zwrotu z inwestycji, ale także na zabezpieczenie się przed podwyżkami cen energii w przyszłości i na redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Panele fotowoltaiczne działają również zimą, kiedy to przeważają pochmurne a nie słoneczne dni. Promieniowanie słoneczne dostępne jest bowiem przez cały rok. Na korzyść instalacji fotowoltaicznych przemawia niezawodność urządzeń. Producenci udzielają dwudziestopięcioletniej gwarancji na panele. Oprócz tego można jeszcze liczyć na brak konieczności wykonywania cyklicznych przeglądów. Jako, że w instalacji fotowoltaicznej nie ma żadnych ruchomych części, cała konstrukcja jest bardzo trwała. Nawet po wygaśnięciu gwarancji producenta instalacja jest sprawna, a jej wydajność spada zaledwie do 80%. Tak więc cały czas działa i produkuje energię elektryczną.