Ogniwa sloneczne
line1
systemy solarne
nasze produkty
cennik
o_firmie
kontakt
line1

Instalacja solarna 12V/230V o mocy 750W

instalacja_solarna_12V_230V_750W

  Proponowana instalacja solarna przeznaczona jest do małych domków letniskowych lub do zasilania niewielkiego mieszkania ze względu na mała wydajność prądową 230V. Instalacje opcjonalnie wyposażona została w turbinę wiatrową mającą na celu wspomaganie lądowania jesienią i zimą.

Opis instalacji :

  Ogniwa słoneczne oraz turbina wiatrowa generują prąd stały o napięciu 12V i przekazują go do regulatora ładowania. Niektóre turbiny wiatrowe posiadają oddzielny regulator ładowania. Regulator lądowania pracujący z napięciem 12V ładuje zestaw akumulatorów o łącznej pojemności 4x110Ah. Ten sam regulator zasila inwerter sieciowy zmieniający prąd stały 12V na prąd zmienny 230V. Inwerter zasila urządzenia takie jak telewizor, lodówkę itp. Należy jednak przy tym pamiętać, że łączona moc podpiętych urządzeń nie może przekroczyć 750W. (istnieje możliwość wyboru mocniejszego inwertera). Instalacja w przypadku rozładowania akumulatorów wyposażona jest w przekaźnik który przełącza się na zasilanie z sieci 230V gdy zabraknie prądu w akumulatorach.

   Drugą częścią systemu jest 12V energooszczędne oświetlenie z gwintem E27 zasilane bezpośrednio z regulatora. Należy zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie  poza swoją prostotą obarczone jest problemem przesyłu prądu stałego, który działa wydajnie tylko na 20-30 metrów. Powyżej tej odległości należy stosować wyjątkowo drogie okablowanie o szerokim przekroju. W takiej sytuacji lepszą decyzją jest zasilanie systemu żarówek z 230V.

   Powyższy schemat nie uwzględnia zasilania oświetlenia 12V w przypadku braku prądu z akumulatorów. System można jednak doposażyć niewielkim kosztem w zasilacz 12V zasilany bezpośrednio z sieci który będzie działał w przypadku braku zasilania solarnego.
 

ogniwa - sloneczne.com

line1
Strona główna
Ekologia i emisja CO2
Instalacje Solarne
Oświetlenie

ViTiS-iT, ul. Al. Prymasa 1000-lecia 48a
01- 242 Warszawa tel 22 646 46 92
info@ogniwa-sloneczne.com